fbpx

Dlaczego styczeń to najlepszy miesiąc na szukanie pracy ?!

0 Comments

Jaki jest najlepszy czas na szukanie pracy ? 

Jeżeli od kilku miesięcy wysyłasz cv i nic się nie dzieję, nie martw się, początek roku to najlepszy czas na znalezienie nowego zatrudnienia! 

I nie mam na myśli tylko tego, że z nowym rokiem dostajemy nowej energii do podejmowania wyzwań. Odcinamy stary rok grubą kreską, zazwyczaj oblewając to co było bąbelkami sylwestrowego szampana, a witamy to co nowe, mając nadzieję na lepsze. Jeżeli na naszej liście noworocznych postanowień, oprócz tradycyjnych obietnic zrzucenia kilogramów, wykupienia karnetu na siłownie jest ZNALEZIENIE nowej pracy nie zwlekaj i zacznij działać! 

Druga połowa stycznia i luty to najlepszy czas na zatrudnienie w prawie każdej branży. Dlaczego ? 

  • Pracownicy decydujący o zatrudnieniu, managerowie, rekruterzy powrócili już do pracy po świątecznej przerwie i z nową siłą i energią, jaką daje początek roku realizują swoje zadania. Domykają otwarte rekrutacje i publikują nowe oferty pracy.
  • W wielu firmach ostatni kwartał roku to czas oszczędności, blokad wydatków, takich jak podróże i rekrutacje, aby wyniki firmy na koniec roku były satysfakcjonujące, początek roku to moment w którym dotychczas „zamrożone” oferty pracy pojawiają się na rynku. 
  • Inną przyczyną wzmożonego ruchu na portalach rekrutacyjnych jest fakt, że wielu pracowników nie decyduje się na zmianę pracy pod koniec roku z z uwagi na święta i roczne bonusy, dlatego na ten czas jest planowane mniej rekrutacji i nowe oferty pracy są publikowane w styczniu. 

Wykorzystaj ten moment na efektywne szukanie pracy. Jak to zrobić? 

Przygotuj CV i list motywacyjny, zaktualizuj profil na Linkedin, odśwież listę kontaktów. Jeżeli chciałbyś skorzystać z pomocy profesjonalisty skontaktuj się. 

Powodzenia !

Bądź z nami w kontakcie, obserwuj i udostępniaj
Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Śledź nas w mediach społecznościowych

%d bloggers like this: